Marek Włodarz

GREP w InDesign

GREP w InDesign
Wyrażenia regularne w zaawansowanej edycji tekstów

Autor: Marek Włodarz

ISBN: 978-83-932542-0-0
Format 190x230 mm
160 stron, oprawa miękka
Cena 39,90 zł (netto 38,00 zł)

Począwszy od wersji CS3, Adobe InDesign dysponuje potężnym narzędziem edycyjnym - wyszukiwaniem i zastępowaniem tekstu przy użyciu wyrażeń regularnych. Nie da się przecenić wynikającej stąd możliwości zautomatyzowania zadań, które dotąd można było wykonać tylko ręcznie lub zewnętrznymi narzędziami.
  Wyrażenia regularne są jednak na tyle złożone, że trudno z nich skorzystać bez przygotowania i nauki. Sam InDesign jest praktycznie pozbawiony wskazówek na ten temat, a i niewiele więcej można znaleźć w dostępnych podręcznikach. Książka ta ma na celu wypełnić tę lukę.
  Choć zamieściłem w niej dziesiątki przykładów, książka nie zawiera (i nie może) rozwiązań wszystkich problemów, które można napotkać przy pracy nad tekstem. Wskazuje jednak kierunki, w których można szukać tych rozwiązań, a także niebezpieczne rafy i mielizny, które trzeba się nauczyć omijać.
  W trzy dni wykonać pracę, która dotychczas zajmowała trzy tygodnie? Tak, to jest możliwe, a przedstawione w książce koncepcje i narzędzia stanowią część rozwiązania.

Spis treści i przykładowy rozdział książki

Osoby zainteresowane proszę o kontakt:

podając w treści maila dokładne dane odbiorcy (adres wysyłki, dane do faktury VAT, liczbę egzemplarzy) i (przynajmniej) słowo GREP w temacie.
Nie pobieram opłaty za wysyłkę, ale ze względu na koszty pocztowe nie przewiduję możliwości przesyłki za pobraniem. Jedyną możliwością jest wpłata na konto. Odpowiednie informacje przekażę w mailu potwierdzającym zamówienie.

.